Marta Chwedończuk
martafr1@o2.pl
Logopeda, neurologopeda, terapeuta AAC, oligofrenopedagog, nauczyciel, wykładowca.
Od 2003 roku pracuję z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi z różnymi potrzebami w zakresie mowy, języka i komunikacji. Zajmuję się diagnozowaniem, stymulacją oraz terapią.
Uważam, że każdy ma prawo do swobodnej komunikacji, dlatego w swoich oddziaływaniach zawsze skupiam się na pragmatycznych funkcjach języka.
Moja ulubiona część pracy jako logopedy to obserwowanie, jak pewność siebie i niezależność użytkowników rozkwitają wraz z budowaniem istotnych umiejętności komunikacyjnych.
Szczególnie są mi bliskie wspomagające i alternatywne systemy komunikacji (AAC). Posiadam wiedzę i doświadczenie w zakresie wdrażania narzędzi i urządzeń AAC o niskiej i wysokiej technologii.
Nieustannie doskonalę swój warsztat pracy poprzez udział w kursach, szkoleniach i konferencjach. Staram się być na bieżąco z nowościami.
Oprócz czerpania radości z pracy uwielbiam czytać, podróżować i spędzać czas z własnymi dziećmi – kiedy nie są zbyt zajęte!
Aktualna aktywność zawodowa:
- nauczyciel w SOSW nr 2 w Lublinie,
- neurologopeda w Poradni Wczesnego Wspomagania Rozwoju „Lolek” w Lublinie,
- neurologopeda i członek zespołu diagnostyczno – terapeutycznego Poradni dla Osób z Autyzmem Dziecięcym w NZOZ Sanus w Lublinie,
- wykładowca studiów podyplomowych na wydziale logopedii w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie,
- specjalista ds. AAC w ramach pilotażu instrumentu „System wsparcia osób o złożonych potrzebach w komunikowaniu się wymagających wspomagających i alternatywnych metod komunikacji (AAC)” w ramach projektu „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych” realizowanego przez Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Fundacją i Królowej Polski św. Jadwigi.